Ogólnie rzecz biorąc, zasoby będą się odradzać, chyba że postać zajmie ziemię, na której się znajdowała (tj. inne zasady dotyczą pojawiania się zasobów, jeśli chodzi o działki graczy).

Podczas gdy najbardziej podstawowe zasoby można znaleźć powszechnie, większość zasobów ma tendencję do dystrybucji asymetrycznej. Ich dokładne położenie i obfitość zależą głównie od czynników geologicznych. Dlatego osoby, które spędzają trochę czasu na szukaniu konkretnych zasobów, powinny stosunkowo szybko nauczyć się, gdzie najlepiej ich szukać.

W naszej grze staramy się, aby każdy zasób był wartościowy i użyteczny podczas całej podróży. Nawet najprostsze zasoby mają swoje miejsce. Niezależnie od tego, czy budujesz mury dla swojej wioski, czy wyposażasz wojowników w broń i zbroje, popyt pozostaje stały. Tak jak w prawdziwym życiu, nawet jeśli opanowałeś sztukę wytwarzania stali, nadal będziesz potrzebować żelaza.

Na początku swojej przygody może się okazać, że zbierasz te zasoby na własną rękę. Jednak w miarę eksploracji i postępów w świecie będziesz mieć możliwość polegania na innych graczach, którzy są nowi w grze lub ekspertach w swoich branżach, aby zaspokoić Twoje potrzeby w zakresie zasobów.