Jak tylko zalogujesz się do gry, możesz zobaczyć całą mapę prowincji, w której się znajdujesz. Na mapie nie ma mgły wojny i zawiera informacje o topografii, biomach i niektórych interesujących miejscach. Nie pokazuje obszarów zasobów, przełęczy górskich ani wiosek założonych przez graczy.

Niektóre obszary, zwłaszcza lochy, nie będą miały żadnych map, pozostawiając graczom możliwość zbadania ukształtowania terenu i stworzenia własnych map. W tej kwestii chcemy, aby wiedza gracza była ważniejsza niż wiedza jego postaci. W związku z tym chcemy wspierać dzielenie się wiedzą i handel między graczami, w grze i poza nią, i nie mamy wątpliwości, że niektórzy z was będą czerpać wielką przyjemność z tworzenia map z różnymi interesującymi miejscami, dobrymi lub złymi …”

"Chociaż nie chcemy szczególnie utrudniać życia ludziom wykonującym proste, przyziemne sprawy i projekty, logistyka i transport materiałów będą odgrywać rolę w gospodarce. Aby podać kilka przykładów, będzie jakiś system „teleportacji” dla jednostek, aby ułatwić eksplorację lochów, ale nie będziesz w stanie po prostu teleportować dwóch ton rudy złota."