„Gallia była jednym z czterech wielkich królestw, które istniały przez eony, ale rozpadły się wraz ze wszystkimi innymi i większością cywilizacji podczas Wielkiego Upadku

Rzut oka na Gallię

Region Galii był kiedyś jednym ze starych ośrodków władzy na świecie. Przejdźmy stamtąd zgodnie z ruchem wskazówek zegara przez znany świat. Mamy Thule na wschodzie, następnie Gothię, Carpathię, Anatolię i Helios na dalekim południu. Potem mamy Iberię i wreszcie Atlantydę przed powrotem do Galii.

Gothia, Anatolia i Iberia to pozostałe trzy regiony nazwane na cześć starożytnych królestw świata, podczas gdy inne regiony, bardziej dzikie i oddalone geograficznie, nigdy w zapisanej historii nie były tak naprawdę objęte Pax Dei.

Zauważmy, że to, co tutaj nakreślono, jest schematycznym obrazem świata Pax Dei. To nie jest takie proste. Ziemie starych królestw mają tendencję do sięgania bardziej w kierunku centrum świata, podczas gdy dzikie regiony rozciągają się bardziej na zewnątrz. Rzeki, jeziora i oceany przeplatają się przez świat, a pasma górskie i inne naturalne lub nienaturalne zjawiska dzielą różne obszary, co czyni to bardziej złożonym, niż się wydaje.

A potem są niezbadane obszary, które rozciągają się między granicami „znanego świata” a prawdziwym krańcem świata, gdziekolwiek i czymkolwiek by to nie było. Niektórzy nazywają to światami obręczy, inni nazywają to po prostu Terra Incognita i po prostu zaznaczają „tutaj są smoki” na swoich mapach, aby ostrzec odważnych poszukiwaczy przygód przed wędrowaniem zbyt daleko. I kto wie, może tam są nieznane istoty i ludzie jeszcze nieodkryci. Są to krainy legend i mitów, z których jedyne wiarygodne znane zapisy pochodzą z Pierwszej Krucjaty, kiedy Phaianos i Armozel wraz z Synami Światła odparli pierwszy najazd demonicznych legionów na to Stworzenie, ponad dwa tysiące lat temu .

Wreszcie, czytelnik powinien zauważyć, że to, o czym tutaj mówiliśmy, to „znany świat”, samo Stworzenie. Mogą jeszcze istnieć inne nieodkryte miejsca materialne, stworzone przez istoty silne duchem, istoty, które niekoniecznie uznają za korzystne przebywanie pod okiem Boskości, z jakiegokolwiek powodu."